گروه تربیت بدنی وعلوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

مطالب علمی و پژوهشی در زمینه ورزش
26 آبان 1396

چای داغ سرطانزاست

رئیس هفدهمین کنگره گوارش و کبد ایران علت 30 درصد سرطان ها را چاقی و اضافه وزن دانست.

به گزارش مهر، دکتر رضا ملک زاده در نشست خبری هفدهمین کنگره گوارش و کبد ایران گفت: بیش از 50 درصد سرطان ها مربوط به دستگاه گوارش است.

وی شایع ترین سرطان های مردان ایرانی را سرطان معده و سرطان سینه را شایع ترین سرطان در زنان عنوان کرد و گفت:50 درصد سرطان ها قابل درمان هستند، ضمن اینکه 40 درصد سرطان ها نیز قابل پیشگیری هستند.ملک زاده از چاقی و کم تحرکی به عنوان یکی از عوامل بروز سرطان نام برد و گفت: 70 درصد ایرانی ها اضافه وزن داشته و 25 درصد چاق هستند، ضمن اینکه چاقی در خانم ها شایع تر است.

وی مصرف زیاد کالری را یکی دیگر از علل بروز سرطان دانست و گفت: سرانه مصرف کالری ایرانی ها در سال 1970 میلادی 2 هزار کالری بوده که این عدد در سال گذشته به بالای 3 هزار کالری رسیده است.

رئیس هفدهمین کنگره گوارش و کبد ایران ادامه داد: 90 درصد ایرانی ها تحرک کافی ندارند، در حالی که علت 30 درصد سرطان ها نیز بروز چاقی است.به گفته ملک زاده، سرطان های سینه و رحم در خانم ها و سرطان مری در آقایان و همچنین سرطان روده بزرگ در خانم ها و آقایان به علت چاقی اتفاق می افتد.وی ضمن تاکید بر پرهیز از مصرف گوشت قرمز سرخ شده و همچنین چای داغ، اظهار داشت: بررسی ها ثابت کرده است که چای داغ سرطانزاست.

ملک زاده افزود: مصرف سه فنجان قهوه در روز برای پیشگیری از بروز کبد چرب و بیماری های قلبی و عروقی خیلی مفید است.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)