X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‏ای، افزایش و دستورالعمل پرداخت وامهای دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، در این بخشنامه آمده است: «درراستای رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان دانشگاه و به منظور ارتقای تسهیلات مسکن و تامین بخشی از نیازهای مالی و ضروری کارکنان و اعضای هیات علمی، سقف وامهای خرید، ودیعه، تعمیرات مسکن، ضروری و صندوق پس‌انداز تعیین می‏شود. براساس بندهای این بخشنامه، سقف وامهای قابل پرداخت توسط واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

سقف قابل پرداخت وام خرید مسکن، مبلغ 390 میلیون ریال با مدت زمان بازپرداخت 180 ماهه.

سقف قابل پرداخت وام ودیعه مسکن، مبلغ 156 میلیون ریال با مدت زمان بازپرداخت 72 ماهه.

سقف قابل پرداخت وام تعمیرات مسکن، مبلغ 91 میلیون ریال با مدت زمان بازپرداخت 72 ماهه.

سقف قابل پرداخت وام ضروری، مبلغ 58 میلیون و 500هزار ریال با مدت زمان بازپرداخت 48 ماهه.

سقف قابل پرداخت وام صندوق پس‌انداز، مبلغ 260 میلیون ریال.

واحدها و مراکز آموزشی باید با رعایت آیین‌نامه پرداخت وامهای دانشگاه، نسبت به اجرای مفاد این بخشنامه اقدام کنند.

تسهیلات مسکن این آیین‌نامه برای خرید، احداث، تکمیل و تبدیل به احسن خواهد بود. وام‌گیرنده ملزم به مصرف وام در جهت مزبور است.

وام‌گیرنده برای دریافت وام خرید مسکن باید دارای شرایط زیر باشد:

- متقاضی وام خرید مسکن باید حداقل دارای 5 سال سابقه خدمت تمام‌وقت در دانشگاه بوده و در زمان دریافت وام، دارای حکم رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی باشد.

- وام‌گیرنده و افراد تحت تکفل وی نباید دارای ملک مسکونی باشند.

- مجموع سن متقاضی با مدت بازپرداخت اقساط وام دریافتی، نباید از 60 سال تجاوز کند.

- مجموع اقساط وامهای دریافتی وام‌گیرنده نباید از دوسوم جمع حقوق و مزایای ماهیانه وی تجاوز کند.

- دریافت وام خرید مسکن ملزم به ضمانت دو کارمند رسمی و یک فقره چک به میزان اصل و فرع وام دریافتی است.

- کارکنانی که وام خرید مسکن را دریافت کنند، پس از سپری شدن حداقل سه سال می توانند از وام تعمیرات مسکن بدون نیاز به ارزیابی ملک، استفاده کنند. پرداخت مجدد وام تعمیرات مسکن منوط به سپری شدن سه‌پنجم اقساط وام از نظر زمانی و ریالی است.

- دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار تمام‌وقت در دانشگاه، ارائه قرارداد اجاره‌نامه رسمی از دفتر اسناد رسمی یا بنگاه معاملات ملکی مجاز و فاقد مسکن بودن متقاضی و افراد تحت تکفل وی ازجمله شرایط دریافت وام ودیعه مسکن توسط کارکنان و اعضای هیات علمی است.

- برای دریافت وام ضروری دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار تمام‌وقت دانشگاه، مورد تایید بودن نحوه کار و رفتار وام‌گیرنده در طول خدمت، معرفی یک نفر از کارکنان رسمی و تمام‌وقت به عنوان ضامن، تحویل مدارک مربوط به وام و یک فقره چک یا سفته به مبلغ اصل و فرع وام دریافتی با ظهرنویسی ضامن به اداره مالی دانشگاه الزامی است.

- تمامی درخواستهای مربوط به مسکن (خرید، ودیعه و تعمیرات) در واحدهای دانشگاهی در کمیسیونی مرکب از رئیس واحد، معاون اداری و مالی، مدیر امور کارکنان و در سازمان مرکزی در کمیسیونی شامل نماینده دفتر حقوقی، نماینده امور مالی و نماینده اداره کل امور اداری مطرح و پس از تصویب، قابل پرداخت است.»

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد